Reklam söz konusuysa “Google Ads kraldır!” diyebiliriz. Google Ads’te harcanan her 1 doların işletmeye 2 dolar olarak döndüğünü göz önüne alırsak, ekstra gelir elde etmenin en ucuz ve en etkili yoludur.

Markanızı büyütmek ve satışlarınızı artırabilmeniz için Google Ads’te saatler harcamak mantıklı bir seçenek değildir.

Google Ads reklamlarında uygulayabileceğiniz birkaç tüyo:

Daha İyi Veriler İçin UTM Parametreleri

Urchin Tracking Module yani kısaca UTM, kampanyaların etkinliğini izleyebilmek için kullanılan bir link çeşididir. Arama motorunda arama yapan kullanıcıların hangi kampanya yoluyla geldiğini ve hangi kaynağa yönlendiğini görmenize olanak tanır. Sitedeki kullanıcı hareketlerini de görebildiğiniz bu parametreler, kapsamlı bir analiz yapabilmenizi sağlar.

Remarketing Özel Kitleler

Remarketing ya da retargeting, önceden web sitenizi ziyaret eden, app’iniz varsa onu kullanmış yani markanızla daha önce etkileşime geçmiş kullanıcıları tekrar hedeflemenizi sağlar. Belirli tarihlerde, belirli sayfa ziyaretleri ve daha fazla spesifik tüm eylemleri kısıtlayarak çeşitli kitleler oluşturabilirsiniz.

Doğru Anahtar Kelimeler

Google Ads reklamlarınızdan iyi sonuç alabilmeniz için her reklam grubunuz için 5 ila 20 arasında anahtar kelime seçmelisiniz. Reklamınız yayınlanıyorken seçtiğiniz anahtar kelimelerin performanslarını inceleyip anahtar kelime ekleme veya çıkarma yaparak güncelleyebilirsiniz. Böylece reklamınızdan maksimum faydayı alabilirsiniz.

Mobil Cihazlar İçin Optimizasyon

2016 yılında mobil trafik, masaüstü tabanlı trafiği aştı. Günümüzde de mobil trafik giderek artıyor. Reklamlarınızda mobil optimizasyon sayesinde mobil cihazlarından arama yapan, gitgide artan sayıdaki kullanıcılara erişebilirsiniz.