EN


Tiktok Reklamcılığı

Dünya üzerinde 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan TikTok, potansiyel müşterilerinizle doğrudan bağlantı kurmanızı sağlar.

Tamamen görsele dayalı olan TikTok’ da kullanıcılar 15 saniyede çeşitli filtrelerle birlikte eşi benzeri görülmemiş videolar yaratabiliyorlar. Özellikle Y ve Z kuşağından Alfa kuşağına kadar, bahsettiğimiz bu üç jenerasyonunda sıkça kullandığı bir uygulama haline geldi. TikTok kullanıcılarının %60’ı 30 yaşının altında kullanıcılardan oluşuyor. Bu %60’ın içinde %41 lik kesim ise 16 ve 24 yaş arasında ki gençlerden oluşmaktadır.

Yani kısaca TikTok’un şuan ki kullanıcıları çoğunlukla sosyal aktiviteleri seven gençlerden oluşmaktadır. Eğer sizinde hedef kitleniz gençleri kapsıyorsa TikTok Reklamları markanızın tanınırlığı açısından çok büyük avantaj olacaktır.TikTok’ta Nasıl Reklam Verilir?

TikTok’ta reklam yayınlamak için TikTok Ads adresi kullanılmaktadır fakat TikTok’un farkı; Facebook Ads Manager gibi hemen herkesin erişimine açık değildir. Her reklam modeli için minumum maliyeti farklılık göstermektedir.

Gaming, Elektronik, FMGC, Turizm, Kozmetik, sektörleri belirleyici hedef kitle odaklı bu mecrada pazarlama hedeflerinin içerisine dahil edebilir. Türkiye’de özellikle TikTok reklamlarını kullanan markalar arasında Nike, Trendyol, Lipton, Rexonna gibi büyük ölçekli markalar bulunmaktadır.
TikTok Reklam Modelleri

TikTok Reklam Modelleri; Top View, Brand Takeover, One Day Max, Brand Premium, In Feeds Ads Conversion, Hashtag Challenge şeklindedir.

TikTok Top View Reklamı: TikTok açıldığında karşımıza ilk çıkan video reklamdır.
TikTok Brand Takeover Reklamı: TikTok ilk açıldığında karşımıza çıkan, tüm ekranı kaplayan görsel ya da 5 saniye video uzunluğunda ki reklamdır.
TikTok One Day Max Reklamı: TikTok’ta yer alan ”sizin için” kısmında görünen 60 saniye kadar süren video reklamdır.
TikTok Brand Premium Reklamı: One Day Max ile aynı reklam mantığına sahiptir. One Day Max reklamlarından farklı olarak Bin Gösterim Başı (CPM) maliyet ile oluşturulmaktadır.
TikTok In-Feed Ads Conversion Reklamı: TikTok platformunda e-ticaret siteleri için aktif kullanılabilecek dönüşüm odaklı reklam modelidir.
TikTok Hashtag Challenge Reklamı: Oluşturacağınız hashtag (etiketlerle) kullanıcının bu hashtaglerde video çekimlerini sağlatabileceğiniz, marka etkileşimi sağlayacak bir reklam modelidir.Etkileyici Reklam Kampanyaları

TikTok uygulaması ile beğeniden izlenmeye kadar, markanız için birlikte yaratacağımız görüntülü reklamla izlenmenizi arttırabilir, videonuzun daha geniş hedef kitlelere ulaşmasını sağlayabiliriz.

TikTok Reklam Modelleri; Top View, Brand Takeover, One Day Max, Brand Premium, In Feeds Ads Conversion, Hashtag Challenge şeklindedir.


Hemen Başvur!


7 Gün / 24 Saat Canlı Destek


Ücretsiz Destek

Sorularınız için e-mail, canlı destek ya da telefon ile ücretsiz destek alabilirsiniz.

7 / 24 / 365 Canlı Destek

MooF profesyonel ekibi ile dilediğiniz zaman canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.


Şimdi Ara!