Yandex Navigasyon Reklamları, Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulaması olan Yandex Navigasyon üzerinde sürücülere ulaşmanızı sağlayan bir reklam çözümüdür. Yandex Navigasyon Reklamları ile markanızın bilinirliğini artırabilir, lokal hedefleme ile satışlarınızı artırabilir, yaratıcı kampanyalar ile potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçebilirsiniz.

Yandex Navigasyon kullanan milyonlarca sürücü, günlük yolculuklarında bu uygulamayı kullanarak trafik durumunu, alternatif rotaları, yakındaki yerleri ve daha birçok bilgiyi öğrenebilir. Peki, Yandex Navigasyon’u sadece bir yol gösterici olarak değil, aynı zamanda bir reklam aracı olarak da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yandex Navigasyon Reklamları, sürücülere ulaşmanızı sağlayan, etkili ve yenilikçi bir reklam çözümüdür.

Yandex Navigasyon Reklamları Türkiye’de Ne Zaman Kullanılmaya Başlayacak?

Yandex Navigasyon Reklamları, Ocak 2024 ile birlikte Türkiye’de kullanılmaya başlayacak.

Yandex Navigasyon Reklamları farklı reklam modelleri sunar

  • Branded Pop-Up Pins: Markanızın sürücülerin rotalarının üzerinde ya da yakınında olduğunu bilgilendiren, etkili bir uygulama. Kullanıcı rotasında ilerlerken ortalama 1 veya 2 km yakınında bulunan markanın lokasyonu, otomatik olarak branded pin şeklinde haritada belirir. Pin’in üzerine tıklanıldığında reklam metni ve “git” opsiyonları gösterilir, rota yeniden oluşturulur. Reklam içeriği logo, metin veya banner’dan oluşur.
  • Cursor Model: Cursor reklam modelinin oyunlaştırma özelliği dijital reklama farklı bir boyut getirdi. Bu reklam modelinde uyglama içinde yer alan standart Navi oku reklam verenin belirlediği 3 boyutlu marka ikonu ile değiştirilir. Kullanıcılar belirlenen marka ikonu ile rotalarını takip ederler.
  • Custom Category: Custom Category reklam modeli ile markanızın görünürlülüğünü artırabilirsiniz. Uygulama her açıldığında logonuz kategoriler kısmında görünür. Logoya tıklanıldığında markanıza ait tüm lokasyonlar logolu pinler şeklinde haritada gösterilir. İşaretlenmiş branded pin’lere tıklanıldığında metin ve logodan oluşan reklam ekranda belirir.
  • Digital Billboard: Lokasyondan bağımsız reklam modeli Digital Billboard ile hedeflemek istediğiniz bölgeyi markanızın lokasyonundan bağımsız olarak seçebilir, en etkili noktalarda reklamınızı gösterebilirsiniz. Digital Billboard’ların görünür olması için kullanıcıların rotasından 50 m – 500 m mesafede bulunması gerekir. Digital Billboard’lara eklenen “Ara” ve “Kaydet” butonları ile Navi kullanıcıları ilgili numarayı arayabilir ya da promosyon kuponunu kaydederek avantajlardan yararlanabilirler.
  • Zero Speed Banner: “Zero Speed Banner” yoğun trafikte navigasyon ile yol alırken, 0 km’de beklediğiniz anlarda uygulamanızın alt kısmında otomatik olarak belirir. Banner’ı yukarı kaydırdığınızda kampanya mesajı ile karşılaşırsınız. Reklam verenlerin tercihine göre banner alanına “Ara” veya “Haritada Göster” butonları eklenebilir.

Yandex Navigasyon Reklamları, markanızın bilinirliğini artırmak, satışlarınızı artırmak ve potansiyel müşterilerinizle etkileşime geçmek için harika bir fırsattır. Yandex Navigasyon Reklamları’nın sunduğu farklı reklam modelleri sayesinde, hedef kitlenize uygun, yaratıcı ve dikkat çekici reklamlar oluşturabilirsiniz. Yandex Navigasyon Reklamları’nın kullanım sayıları, nedenleri, hedefleme araçları, bütçe koruması gibi konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yandex Ads partner ajans olarak sizleri sürücülerin rotasına girerek markanızı yolda imkanı sunabiliriz.