Google Ads Öneriler bölümü, hesabınızda kampanyaları geliştirmenize yardımcı olmaya yarayan bir bölümdür. Kampanyaların genel performansını ve verimliliğini artırmak adına yeni ve alakalı özelliklere ulaşarak size öneriler sunar. Teklif verme stratejinizi, anahtar kelimelerinizi ve reklamlarınızı iyileştirerek bütçenizden daha iyi faydalanmanızı sağlar.

Google Ads Başlık Önerileri Aktifleştirme

Öneriler, dinamik pazarda performansınızı artırmanıza ve fırsatları kaçırmamanıza yardımcı olur. Google Ads geliştiricileri, kullanıcılardan önerilerin incelenmesinin ve uygulanmasının zaman aldığına dair geri bildirimler aldıktan sonra önerileri otomatik olarak uygulama seçeneği geliştirdiler.

Google Ads, bu seçeneği etkinleştirdiğinizde yeni fırsatları kaçırmamak adına önerileri otomatik olarak uyguluyor. Otomatik uygulanan önerilerin ne zaman ve kaç kez uygulandığını “Geçmiş” sekmesinden de takip edebiliyorsunuz.

17 farklı öneri başlığı arasından dilediğiniz bölümü aktif edebileceğiniz gibi direkt tüm otomatik uygulama seçeneğini de etkisizleştirebilirsiniz.

Etkinleştirmek için Öneriler sayfasının sağ üst köşesindeki bulunan “Otomatik Olarak Uygula” seçeneğine tıklayın. Yine aynı bölümden öneri başlığı seçebilir veya özelliği kapatabilirsiniz.

Kaynak: Google Ads Duyurular