Google Adwords, alışveriş reklamlarında satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerin hangilerinin en üst konumlarda görüntülenme sıklığıyla ilgili yeni rapor özelliğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Yeni rapor mutlak en iyi izlenme payı olarak kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Google alışveriş reklam verilerine göre, mobil alışveriş sonuçlarında en soldaki reklam diğer ekranlara göre 3 kata kadar fazla görüntülenebiliyor. En sondaki konumun adı mutlak üst olarak bilinmekte.

Reklamlarınızdan herhangi birinin kaç kez mutlak üst olarak adlandırılan en üst sırada gösterildiğiyle ilgili verilere ulaşarak alışveriş reklamlarındaki stratejilerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Google Ads Gösterim Payı

Mutlak en yüksek gösterim payı reklamlarınızdan birinin en çok sol(yani ilk gösterilen) sırada olduğunu, reklamlarınızın bu konumda olabileceği toplam yayın sayısına göre oranıyla belirlenecek.

Örneğin, reklamlarınızın mutlak en üst konumda görüntüleniyorsa, gösterilmeye uygun olduğu 200 gösterimin 100 tanesi en solda görüntülenmişse, bu durumda mutlak en yüksek gösterim payı %50 olacaktır.

Bu verileri kullanarak daha başarılı alışveriş reklamları yönetimleri yapabilmek mümkün olacaktır.