Google, reklamverenlerle arasını sıkılaştırmaya devam ediyor. Yeni duyurduğu özellik ile reklamverenler mobil açılış sayfalarını kendileri belirleyebilecek. Google, AMP açılış sayfalarını AdWords için geçen sene tanıtmış ve kullanıcılara reklamların beta versiyonlarını test etme seçeneğini sunmuştu. İki hafta içinde tüm dünyadaki AdWords reklamverenleri açılış sayfaları olarak AMP sayfalarını kullanabilir hale gelecek. Bu yeni güncelleme ile mobil cihazları hedefleyen reklamları yöneten AdWords uzmanları ve reklamverenler daha hızlı ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilecekler.

Bu özellik reklamverenlere potansiyel müşterileri bulmaları için kesintisiz arama deneyimi yaratma imkanı da sağlayacak.

Google, arama ağı reklamları için AMP desteğini sunmaktaydı ancak yeni gelen özellik ile daha hızlı yüklenen sayfalarla karşılaşılacak.

Bir AMP reklamından başka bir AMP sayfasına gitmek için sayfa yüklemesini beklemenize gerek kalmayacak.

Google, reklamlarında hızın önemini sürekli vurgulamaktaydı. Dönüşümlerin bir web sitesinin yüklenmesi için geçen her bir fazla saniye de %20 oranında düştüğü gerçeğini göz önünde bulunmakta fayda var.

Arama ağı reklamlarının AMP açılış sayfalarını kullanarak oluşturursanız, müşterilerin hayalini kurduğu hızlı ve keyifli mobil deneyimi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Öte yandan sadece hız konusunda bir avantajınızın olmadığının vurgulayalım. Bilindiği üzere reklam sıralamasını ve tıklama başına ödenecek maliyeti açılış sayfası deneyimi de etkilemektedir. Hızlı bir açılış sayfasının olması açılış sayfası deneyimini artıracak ve  maliyetlerinizde düşüşlere neden olacaktır.