Profesyonel ağ olarak kendine yeni bir segment açan LinkedIn, Nisan ayında 500 milyon kullanıcıya ulaştıktan sonra yeni özelliği olan uygulama içinden video yükleme özelliğini duyurdu. Hem anlık hem de önceden kayıtlı videoları yükleme imkanı sunacak LinkedIn, diğer rakipleriyle şartları eşitlemeye kararlı.

Profesyonel kesim tarafından ağırlıkla kullanılan bir sosyal mecra platformu olan LinkedIn, video yükleme özelliği ile rakip sosyal medya platformları arasındaki rekabetteki konumunu sağlamlaştırmak istiyor. Ağırlıklı olarak iş profesyonelleri ve beyaz yakalılar tarafından kullanılan LinkedIn, yeni hamlesiyle hem platformda geçirilen süreyi arttırmak hem de etkileşimi yükseltmek istiyor. Böylece diğer platformlara kullanıcı kaptırmamak ve kullanıcı sayısının artması ile doğru orantılı alacağı reklamlarla kasasını doldurmayı hedefliyor.

LinkedIn’e Videoları Nasıl Yüklemek Gerekir?

Videoların dikey ve ya  yatay olması yükleme için yeterli olacak. Paylaşılan videolar ana sayfada otomatik olarak oynatılmaya başlayacak. Video yükleme sınırı 10 dakika olarak belirlenmiş. 10 dakikadan büyük videolar yüklenmeye uygun olmayacak. Ayrıca videoların performansının izlenebilmesi adına videoların detaylı istatistikleri kullanıcılarla paylaşılacak. Kullanıcılara izlenme, beğenme ve paylaşma gibi detaylı erişimler istatistikler ile paylaşılacak ve buna bağlı olarak detaylı olarak incelenecek videolar ve performansları hakkında geniş bir bilgiye sahip olunabilecek. Diğer sosyal ağlardan izlenen videoların kullanıcılarını da takip edebilecek. LinkedIn, videoyu izleyenler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecek ve böylece bunlara uygun yeni stratejiler geliştirerek yeni güncellemelerle ile giriş yaptığı bu alanda kendini geliştirmeye devam edecek.