Rakamlarla YouTube

YouTube hayatımıza 2005 yılında girdi. Site üç eski PayPal çalışanı tarafından kuruldu. Kasım 2006’da Google tarafından satın alındığından bugüne kadar kendini sürekli geliştirdi. Kurulduğu zamanlarda internetten video izlemeyi kolaylaştırmak amacıyla kurulan YouTube, bugünlerde dijital dünyanın vazgeçilmezi hale geldi. İnsanların televizyonun popüler olduğu günlerden beri süregelen bir şeyleri izleme eğilimleri YouTube’un bu kadar popüler olmasında büyük etken oldu.

İnsanlar YouTube’u eğlenmek, yeni konular hakkında bilgi sahibi olmak, yeni şarkılar keşfetmek, bir ürün almadan önce o ürün hakkında videolar seyretmek gibi nedenlerle kullanıyorlar. Yeni jenerasyon tarafından bir yaşam tarzı olarak konumlandırılan YouTube, gün geçtikçe daha fazla kişiye erişiyor ve Google tarafına büyük paralar ve yeni pazarlar kazandırmaya devam ediyor.

Akıllı cihazların kullanımının artması, internet hızının yükselmesi ve veri paketlerinin ucuzlamasıyla birlikte öncelerde kullanılırken iki kere düşünülen YouTube, artık televizyon izleyenleri de kendine çekmeye başladı.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Reklam Ver!