Google Ev Hizmeti Reklamlarına Yeni Özellikler Ekledi

Google Ev Hizmeti Reklamlarına Yeni Özellikler Ekledi

Google, Ev Hizmeti Reklam özelliğini Amerika’da kullanıma açmıştı. Yeni gelen güncelleme ile işletme türleri için yeni özellikler ekleyerek kullanıma sunuldu.

Google Ev Hizmeti Reklamları, yerel olarak temizlikçi, çilingir, tesisatçı vb. uzmanlık gerektiren ev hizmetleriyle alakalı insanların bulunmasını ve kolayca iletişime geçmeyi sağlayan bir reklam türü.

Ev Hizmeti Reklamları arama sayfasında ilgili anahtar kelimelerle eşleştiğinde tıpkı arama ağı reklamları gibi organik aramaların üstünde ya da altında yer alan reklamlardır.

Google bu reklamları veren insanlarda bazı kriterlerin karşılanması durumunda reklam vermelerine olanak sağlamaya başladı. Böylece daha güvenilir ve çözüm odaklı bir hizmet verme ilkesini korumaya devam ediyor.

Ev Hizmeti Reklamlarına tıklandığında, hizmetle alakalı bir profil sayfası, verilen hizmetlerin ayrıntıları ve çalışma saatleriyle ilgili bilgilerin olduğu bir sayfaya yönlendirme yapılıyor.

Ev Hizmeti reklamını gören kullanıcılar tarafından aradıkları hizmeti kolayca bulmanın yanı sıra, kaliteli bir hizmet alabileceğinin algısı da yaratılmış oluyor. Google tarafından kullanıcılara gönderilen mesaj ile ilgilendikleri hizmetin ve hizmeti sağlayanın Google tarafından onaylandığına vurgu yapılıyor.

Google, Ev Hizmeti Reklamı veren bir reklamcıysanız Google tarafından verilen rozet ile güvenilirliğiniz ve hizmet kaliteniz tescilleniyor ve böylelikle daha fazla müşteri kazanılabiliyor. Rozeti kazanmak için Google tarafından istenilen bazı gereksinimler var.

Ev Hizmeti Reklamları şimdilik sadece Amerika’da kullanıma açık.

Gelen güncelleme ile reklamların kullanılabileceği yeni şehirler ve yeni hizmetler eklendi.

Eklenen yeni şehirler; San Francisco Bay Area, Sacramento, Stockton, San Diego, Los Angeles ve Philadelphia.

Eklenen yeni hizmetler; Tesisat, ev temizliği, çilingir, elektrikçi, boyacı, garaj, klima, yol yardımı, camcı gibi yeni hizmet alanları reklamlara eklendi.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Reklam Ver!